Transfery, przewozy i transport osobowy

edynczo lub w stadzie1. Pojęcie kierującego reguluje art. 2 ustawy Prawo o ruchu drogowym, natomiast wymagania stawiane wobec kierujących pojazdami, zasady uzyskiwania uprawnień do kierowania pojazdami, cofania tych uprawnień o

Transfery, przewozy i transport osobowy

Wikipedia o kierującym

Kierujący ? w Polsce osoba, która kieruje pojazdem lub zespołem pojazdów, a także osoba, która prowadzi kolumnę pieszych, jedzie wierzchem albo pędzi zwierzęta pojedynczo lub w stadzie1.

Pojęcie kierującego reguluje art. 2 ustawy Prawo o ruchu drogowym, natomiast wymagania stawiane wobec kierujących pojazdami, zasady uzyskiwania uprawnień do kierowania pojazdami, cofania tych uprawnień oraz zatrzymywania dokumentów stwierdzających posiadanie tych uprawnień określa ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami (Dz. U. z 2016 r. poz. 627).

Źródło:


Rodzaje transportu miejskiego

Korzystanie z miejskiego transportu osobowego stanowi bardzo wygodny sposób na poruszanie się po mieście zwłaszcza w godzinach szczytu lub na sporych odległościach. Wprawdzie w momencie, kiedy w mieście powstaje korek również autobusy nie mogą się bezproblemowo poruszać, ale na pewno wygodniej jest przeczekać taki korek w autobusie, niż we własnym samochodzie.

Ze względu na duże zainteresowanie miejskim transportem osobowym organizowane są kursy zarówno państwowej, jak i prywatnej komunikacji. Niektóre z nich wykonywane są na miejskie lotniska, z których można odlecieć do różnych miejsc w kraju i na świecie. Pozwalają one na bezpieczny transport bagażu i potrafią zawieźć pasażera w pobliże stanowiska przeznaczonego na odprawę.


Wikipedia o kierowcy

Kierowców, którzy pobierają pensje kierując autami przewożącymi ważne osoby określa się szoferami. Słowo szofer wywodzi się od francuskiego terminu chauffeur (pol. palacz)1, ponieważ pierwsze pojazdy (w tym ich kolejowe i morskie odpowiedniki, tj. parowce, parostatki itp.) napędzane były silnikami parowymi wymagającymi obsługi palacza. W węższym znaczeniu szoferem można określić kierowcę zatrudnionego do prowadzenia samochodów luksusowych (duże sedany lub limuzyny). Szofer może być zaliczany do tzw. służby domowej.

Źródło: Kierowców, którzy pobierają pensje kierując autami przewożącymi ważne osoby określa się szoferami. Słowo szofer wywodzi się od francuskiego terminu chauffeur (pol. palacz)1, ponieważ pierwsze pojazdy (w tym ich kolejowe i morskie odpowiedniki, tj. parowce, parostatki itp.) napędzane były silnikami parowymi wymagającymi obsługi palacza. W węższym znaczeniu szoferem można określić kierowcę zatrudnionego do prowadzenia samochodów luksusowych (duże sedany lub limuzyny). Szofer może być zaliczany do tzw. służby domowej.



© 2019 http://omuzyce.wodzislaw.pl/