Suplementy białkowe

pewnych substancji nie dostarczymy w takiej ilości w jakiej będą nam potrzebne przy dużej ilości treningów. Z tego powodu warto jakąś odżywkę sobie kupić, zwłaszcza przy intensywnym trenowaniu. Dobra dieta bardzo pomaga w dobr

Suplementy białkowe Warto wspierać się w spocie, suplementy typu poprawiają rezultaty wszelkiego treningu. Kilka słów o sporcie.

Brak odżywek. Co z efektami?

Można ćwiczyć bez odżywek i suplementów, ale pewnych substancji nie dostarczymy w takiej ilości w jakiej będą nam potrzebne przy dużej ilości treningów. Z tego powodu warto jakąś odżywkę sobie kupić, zwłaszcza przy intensywnym trenowaniu.

Dobra dieta bardzo pomaga w dobrym treningu, a suplementy mają jedynie ja wspierać. Ale odżywki mają uzupełniać te niedobory, których nie dostarczamy w diecie. Na każdym opakowaniu suplementów znajdziemy ważne informacje o dawkowaniu i ilościach zalecanego dziennego spożycia danej substancji. Z tymi informacjami w łatwy sposób dobierzemy odpowiednią ilośc odżywki dla naszego organizmu.


Trener i początki na siłowni

W związku z nowym rokiem wiele osób wybiera się na siłownię, w styczniu są wręcz oblegane. Oczywiście część z ludzi zaczynających swoja przygodę z siłownią szybko z niej zrezygnuje a różnych powodów. Z pewnością część z nich 'odpadnie' z powodu braku nadzoru trenera, co często kończy się przetrenowaniem lub kontuzjami.

Dla początkujących polecam zasięgnąć porad bardziej doświadczonych znajomych lub trenera. Trening personalny przez miesiąc pomoże nam oswoić się z używanym sprzętem oraz pozwoli uniknąć ewentualnych kontuzji.


Wiki wyjaśnia termin żywienie sportowców

Wydatek energetyczny dla poszczególnych grup ludności jest różny. W sporcie jest on zwiększony i wykazuje zróżnicowanie pomiędzy poszczególnymi dyscyplinami sportowymi. Zależy on również od cyklu treningowego oraz czasu trwania wysiłku fizycznego. Zapotrzebowanie na energię sportowców wielu dyscyplin jest podobne i zbliżone do wielkości 72 kcal/kg m.c. Różni się ono w sportach siłowych i siłowo-szybkościowych, osiągając odpowiednio: 76 i 66 kcal/kg m.c. Sportowcy uprawiający dyscypliny wytrzymałościowe często mają trudność w osiągnięciu wysokiego poboru energii. Rozwiązaniem jest spożywanie częstych, skoncentrowanych posiłków. Przybliżony procentowy udział składników pokarmowych w pokrywaniu zapotrzebowania energetycznego u sportowców powinien wynosić: 10-15% dla białek, 20-30% dla tłuszczów i 55-65% dla węglowodanów. Jest on zbliżony do wartości przewidywanych dla ogółu ludności.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Żywienie_sportowców



© 2019 http://omuzyce.wodzislaw.pl/