Po sezonowo: Kartki świąteczne

ej korespondencji, często wysyłana nieopakowana w kopertę. Zazwyczaj jedna ze stron kartki pocztowej podzielona jest na dwa pola: lewe, przeznaczone na treść korespondencji oraz prawe z miejscem na wpisanie adresata i naklejenie z

Po sezonowo: Kartki świąteczne

Kartka pocztowa - Wikipedia

Kartka pocztowa (karta pocztowa, pocztówka, widokówka, wcześniej zwana także odkrytką) ? najczęściej prostokątna, kartonowa kartka służąca do krótkiej korespondencji, często wysyłana nieopakowana w kopertę. Zazwyczaj jedna ze stron kartki pocztowej podzielona jest na dwa pola: lewe, przeznaczone na treść korespondencji oraz prawe z miejscem na wpisanie adresata i naklejenie znaczka pocztowego. Na odwrocie najczęściej wydrukowany jest obrazek. Kartki pocztowe są przedmiotem pożądania wielu kolekcjonerów, tzw. deltiologów.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kartka_pocztowa


Wręczanie zaproszeń komunijnych

Wybór zaproszeń komunijnych bywa czasami bardzo trudny. Dzieje się tak wówczas, gdy osoba organizująca takie przyjęcie posiada liczną rodzinę, która rozjechała się po całym świecie, ale chętnie spotyka się na rodzinnych uroczystościach. W takim wypadku trzeba brać pod uwagę upodobania różnych osób oraz ich ewentualne przyzwyczajenia podczas robienia zakupów pierwszokomunijnych dotyczących zaproszeń.

Samo wręczanie zaproszeń może stać się okazją do pierwszego spotkania po okresie długiego niewidzenia lub pierwszego kontaktu listownego po dłuższym okresie czasu. Natomiast kupowanie zaproszeń jest okazją do wspólnego spędzania czasu przez najbliższą rodzinę. Oczywiście zaproszenia pierwszokomunijne mogą być zamawiane drogą internetową.


Kiedy wysyłać zaproszenia ślubne? Wikipedia podpowiada

O zaproszenia ślubne należy zadbać z odpowiednim wyprzedzeniem. Poszukiwania firmy poligraficznej, bądź pracowni artystycznej powinno rozpocząć się nawet rok przed ślubem, aby zbadać wszystkie oferty (np. poprzez zamawianie próbek) i zaplanować odpowiedni projekt. Przygotowywanie projektów i ich realizacja przez przedsiębiorstwo, które specjalizuje się w produkcji zaproszeń trwa mniej więcej trzy miesiące. Okres ten może być krótszy przy zaproszeniach tradycyjnych. Niezbędnym czynnikiem jest poproszenie firmy-realizatora o określenie terminu wykonania zlecenia. Gotowe zaproszenia wysyłamy, bądź dostarczamy osobiście minimum na 6-8 tygodni przed datą ślubu. Dobrze jest jednak zaproszenia rozdać na 3 miesiące przed weselem, aby goście mogli się odpowiednio przygotować. Zawiadomienia możemy wysłać nieco później, bo nawet 4 tygodnie przed uroczystością. Dodatkowo szczególną uwagę przy tworzeniu i wypełnianiu zaproszeń należy zwrócić na odpowiednią odmianę i formę nazwisk gości oraz na zabezpieczenie się w dodatkowe zaproszenia i koperty, w razie pomyłki, bądź niespodziewanego uzupełniania listy gości

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zaproszenia_ślubne



© 2019 http://omuzyce.wodzislaw.pl/