Każda z nas jest piękna - o zabiegach kosmetycznych i urodzie

zwany melaniną, który nadaje kolor włosom, tłuszcze oraz związki mineralne. Keratyna wytwarzana jest w naskórku i zbudowana m.in. ze związków siarki i azotu. Chroni naskórek przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Melanina n

Każda z nas jest piękna - o zabiegach kosmetycznych i urodzie

Budowa włosa

Włos składa się z:

łodygi
korzenia
pochewki (otoczki)
opuszki (cebulki)
brodawki.
Podstawowym składnikiem włosa jest keratyna. W pigmencie włosa znajduje się barwnik zwany melaniną, który nadaje kolor włosom, tłuszcze oraz związki mineralne.

Keratyna wytwarzana jest w naskórku i zbudowana m.in. ze związków siarki i azotu. Chroni naskórek przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Melanina nadaje kolor włosom i skórze. Rozróżniamy dwa rodzaje barwnika: ziarnisty i rozproszony. Ziarnisty nadaje włosom ciemny odcień, a rozproszony jasny. Im więcej we włosach barwnika rozproszonego tym włosy są jaśniejsze. Melanina nie rozpuszcza się w wodzie, natomiast rozpuszcza się w stężonych kwasach i zasadach.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82os


Usługi w salonie kosmetycznym

Oferta salonów kosmetycznych jest coraz bogatsza, nie tylko w związku z rosnącymi oczekiwaniami klientów, ale także ze sporą na tym rynku konkurencją. Dzięki temu, że powstaje wiele gabinetów kosmetycznych klient ma naprawdę olbrzymi wybór. Jakich usług możemy spodziewać się w takich gabinetach? Przede wszystkim są to zabiegi pielęgnacyjne ? różnego rodzaju peelingi, maseczki, masaże przeznaczone właściwie dla wszystkich części ciała. Sporą popularnością cieszą się również takie zabiegi, jak depilacja, która jest o wiele skuteczniejszym sposobem na usunięcie niechcianego owłosienia niż usuwanie włosków w domu. Każdy salon kosmetyczny oferuje obecnie także usługi w zakresie profesjonalnego manicure i pedicure.


Tusz do rzęs - historia produktu

Rzęsy farbowano już w starożytności. Aby usztywnić i uwydatnić kolor oraz gęstość rzęs, starożytne Egipcjanki stosowały mieszaninę sadzy, oliwy i białka1. Pomysł został potem przejęty przez Greczynki i rozpowszechniony w kulturze śródziemnomorskiej.

Pierwsze próby stworzenia dzisiejszej maskary zapoczątkował francuski przedsiębiorca Eugene Rimmel w 1860 roku. Zrobił on tusz do rzęs, oparty na sproszkowanym węglu, rozcieńczanym zwykłą wodą i nakładanym na rzęsy za pomocą szczoteczki. Jego nazwisko szybko zostało skojarzone z produkcją tego specyfiku. Określenie "rimmel" na tusz do rzęs było stosowane w wielu językach2.

Prawdziwa mascara powstała w 1913 roku, dzięki chemikowi T.L. Williamsowi. Wiąże się z nią historia nieszczęśliwej miłości Maybeli, siostry Williamsa, która była zdradzana przez swojego narzeczonego. Williams pragnął pomóc swojej siostrze, więc wymyślił produkt do codziennego użytku, który nadałby jej spojrzeniu głębi i zarazem przyciągnął zainteresowanie mężczyzny. W tym celu wymieszał wazelinę z pyłem węglowym. Specyfik stosowany przez Maybelę musiał wywrzeć na jej narzeczonym ogromne wrażenie, bo po roku wyszła za mąż. W 1915 Williams założył firmę Maybelline. Jej nazwa pochodzi od połączenia słów: Maybel oraz vaseline3.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Tusz_do_rz%C4%99s



© 2019 http://omuzyce.wodzislaw.pl/