Auto na kanale - co zrobić?

dzie warto oddać nasze auto oraz komu powierzyć jego naprawę, a podjęcie dobrej decyzji zwykle jest bardzo trudne. Jeśli chcemy, by wszystko było wykonane tak, jak należy, powinniśmy dobrze poszukać odpowiedniego miejsca i wybrać

Auto na kanale - co zrobić?

Jak szukać dobrego serwisu samochodowego?

Każdy z nas od czasu do czasu staje w obliczu naprawy samochodu. Zawsze pojawiają się w tym przypadku wątpliwości co do tego, gdzie warto oddać nasze auto oraz komu powierzyć jego naprawę, a podjęcie dobrej decyzji zwykle jest bardzo trudne. Jeśli chcemy, by wszystko było wykonane tak, jak należy, powinniśmy dobrze poszukać odpowiedniego miejsca i wybrać takie, które zapewni nam najwyższą jakość usług. W tym celu warto przejrzeć oferty dostępne w Internecie oraz poszukać opinii o poszczególnych salonach. Dobrym pomysłem będzie także zapytanie o radę naszych znajomych, ponieważ wielu z nich z pewnością będzie mogło udzielić nam rzetelnych wskazówek, które pozwolą nam znaleźć najbardziej odpowiednie miejsce dla naszego auta.


Elektryczna regulacja szyb - definicja

Elektryczne sterowanie szyb lub elektryczna regulacja szyb (z ang. power windows lub electric windows) - rozwiązanie techniczne stosowane w pojazdach mechanicznych/samochodach głównie osobowych, ciężarowych, terenowych itp. umożliwiające zamykanie i otwieranie szyb w drzwiach bocznych bez konieczności użycia siły ludzkich rąk (tzn. ręczna regulacja wymagająca kręcenia korby przymocowanej do obicia drzwi). Zamykanie/otwieranie szyb odbywa się na pomocą przycisków sterowania (góra/dół).

Zależnie od przepływu prądu roboczego szyba jest podnoszona lub opuszczana; silnik prądu stałego obraca się w obie strony. Każdy obrót silnika rejestrowany jest za pomocą czujnika Halla i przesyłany do urządzenia sterującego, które rozpoznaje aktualne położenie szyby na podstawie otrzymanych sygnałów.

Stosuje się element zabezpieczający przed przypadkowym przyciśnięciem (np. ręki lub szyi) między krawędzią szyby i ramą; działa on w trakcie podnoszenia szyby, rozpoznaje zwiększony opór (zwiększa się pobór prądu silnika), po czym zmienia na krótko kierunek prądu (szyba jest opuszczana).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Elektryczne_sterowanie_szyb


Encyklopedycznie o tłoku silnika

Tłok silnika szczególny rodzaj tłoka połączony przegubowo (sworzniem) z korbowodem, wykorzystywany do odbierania energii mechanicznej spalanej mieszanki. Większość tłoków silników spalinowych wykonuje się ze stopów aluminium z krzemem.

Tłok spełnia wiele zadań:

uszczelnia cylinder (za pomocą pierścieni),
przekazuje siłę nacisku gazów na dalsze części mechanizmu korbowego ? do wału korbowego,
prowadzi górną część korbowodu.

W procesie produkcji przeprowadza się selekcję tłoków pod względem wymiarów i masy. Pierwsza pozwala wybrać tłok o optymalnym luzie między tłokiem a cylindrem przy ograniczonej ilości braków podczas produkcji. Druga, selekcja tłoka w zależności od masy ułatwia wyrównoważenie układu korbowo-tłokowego. Tłok funkcjonalnie dzieli się na: denko, piastę tłoka, część pierścieniową, część nośną.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/T%C5%82ok_(silnik_spalinowy)



© 2019 http://omuzyce.wodzislaw.pl/