Artykuł o prawie

które im przedstawiamy. Z tego też powodu powinniśmy pamiętać o tym przy wybieraniu kancelarii, która będzie nam służyć w najbliższych chwilach pomocą w rozwiązaniu zaistniałej trudności. Prawidłowy wybór to podstawa, przy czym n

Artykuł o prawie obsługa prawna firm katowice
Pomoc prawna może być potrzebna w każdej firmie:

Prawnicy też mają specjalizacje

Różne specjalizacje prawników sprawiają, że są bardziej dostosowani do odmiennych problemów, które im przedstawiamy. Z tego też powodu powinniśmy pamiętać o tym przy wybieraniu kancelarii, która będzie nam służyć w najbliższych chwilach pomocą w rozwiązaniu zaistniałej trudności. Prawidłowy wybór to podstawa, przy czym nieraz w jednym miejscu możemy spotkać i radcę prawnego, i adwokata. Sytuację nieco zmienia także przeprowadzona ostatnio reforma kodeksu postępowania karnego. Sprawia ona, że uprawnienia do reprezentowania strony w sądzie zyskała także grupa radcowska, co stanowi dużą nowość. Nie sposób też przewidzieć tego, co wniesie, a więc jej zalet oraz wad jako takiej formy wsparcia.
Póki co trudno powiedzieć coś o skuteczności radców jako obrońców. Pewni jednak możemy być tego, że na przestrzeni kilku lat aplikanci zaczną dodatkowo poszerzać swoje umiejętności właśnie w tym kierunku, co przełoży się na ich podwyższone rezultaty w takich wypadkach.


Paremia prawnicza - znaczenie

Paremia prawnicza ? krótka sentencja (zasada, maksyma), sformułowana najczęściej przez jurystę będącego uznanym autorytetem prawniczym (z reguły jurystę starożytnego Rzymu), wyrażająca w przystępny sposób fundamentalną zasadę prawną.

Zaletą jest ich uniwersalność, zrozumiałość dla prawników niezależnie od języka ojczystego. Prawnicy współcześnie chętnie sięgają do paremii, stanowią one też częsty element retoryki prawniczej1.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Paremia_prawnicza


Kompetencje radcy prawnego:

Radca prawny ? prawnik świadczący pomoc prawną podmiotom gospodarczym, jednostkom organizacyjnym oraz osobom fizycznym, która polega przede wszystkim na udzielaniu porad prawnych, sporządzaniu opinii prawnych, opracowywaniu projektów aktów prawnych oraz występowaniu przed sądami i urzędami.

Zasady wykonywania zawodu radcy prawnego określa ustawa z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych1. Radcowie prawni zorganizowani są na zasadach samorządu zawodowego. Jednostkami organizacyjnymi samorządu posiadającymi osobowość prawną są okręgowe izby radców prawnych i Krajowa Izba Radców Prawnych.
Podstawową różnicą między radcami prawnymi a adwokatami jest możliwość świadczenia pomocy prawnej w stosunku pracy przez radców prawnych, czego nie wolno adwokatom.
W ostatnich latach znacząco rozszerzono uprawnienia radców prawnych do występowania przed sądami i organami, powierzając im obok wcześniejszej kompetencji do prowadzenia spraw administracyjnych, cywilnych, gospodarczych, pracowniczych i administracyjnosądowych, także m.in. możliwość prowadzenia spraw rodzinnych i obrony w sprawach o wykroczenia, a także występowania jako pełnomocnik oraz obrońca (od 1 lipca 2015 r.) strony w sprawach karnych i karnoskarbowych, z tym że obrońcą może być tylko radca prawny niepozostający w stosunku pracy.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Radca_prawny



© 2019 http://omuzyce.wodzislaw.pl/